CHALLENGE NATURE 2014 - FEMMES
Clt Nom Prnom Club Cat Cast Moul TBA Blau Cip SMV Colm Valb Sera Esco Sosp Gorb Sjea TOTAL
1 DALMASSO Lucette Gsem Nice Triathlon V1     130 159   30       160 170   167 816
2 JONES HUIBAN Aurelie individuelle SE       170   30       162 200   200 762
3 CARMINO Sylvie Asptt Nice V1   158 97 155   30       157     160 757
4 BARBIER Aurlie VIRBAC SE   161 159 165           155       640
5 NOBAR Martine ST PAUL LA COLLE TRI V1   156 126 161   30         163     636
6 PITOUT Florence RUN&TRAIL SOSPEL V1   150 105 156   30       145       586
7 EUGENE Turquoise individuelle SE   175   167   30       200       572
8 PLANEL Sandra CLO SE     151 175   45       185       556
9 SAHUGUET Mathilde individuelle SE   164       30       170 175     539
10 LAFAY Elodie individuelle SE   170   185   30               385
11 PITZINI Loriane COURIR EN PAYS DE GRASSE SE   185 175                     360
12 MALLURET Pascale US CAGNES ATHLTISME V2   155   163   30               348
13 ZEPPONI Annelaure individuelle SE     162               185     347
14 VALLERAN Sylvie Amsl Frejus V1     152 164   30               346
15 LEBLANC-MARTIN Marianne Athltic Vallrois V1     164             175       339
16 BIGI MAGALI BLAUSASC TRAIL SE   159                     170 329
17 PEZZAGNA Nathalie CAVIGAL NICE TRIATHLON V1   163                     165 328
18 BARBOSA Elisabeth Saint Paul La Colle Triathlon V1                   159 161     320
19 PIPONIOT-LAROCHE Marion ATHLETIC PHILIPPIDES CLUB DE BAR SUR LOUP V1   151                     161 312
20 KHALKHAL Sabine Nature Essentielle SE     143 158                   301
21 DELOIRE Anne SPIRIDON COTE D'AZUR V2   148               149       297
22 MONNEREAU Eliane SPIRIDON CT D'AZUR V3   144               143       287
23 LEROUX Carole MENTON MARATHON V1   153 124                     277
24 STANKIEWICZ Isabelle individuelle V1     116                   157 273
25 BATOZ Delphine Esperance Antibes SE     117             148       265
26 GUIGUET Batrice Club Sportif Ibm La Gaude V2     86               155     241
27 CAMPI MARZIA TEAMRAIDLIGHT V2   145 77                     222
28 BREUILLY Marine individuelle SE     68             153       221
29 DONADEY Isabelle SPIRIDON CT D'AZUR V1   165       40               205
30 BUGNARD Corail Team Tecnica SE     200                     200
30 GUERDOUX Amandine ASPTT NICE SE   200                       200
30 LE VAILLANT virginie AMSLF/OXUBII         200                   200
33 MALEJONOCK Irina Asva V1     185                     185
33 SYVALA MINNA individuelle SE                         185 185
35 BEAUVILLE EMMANUELLE NICE TRIATHLON CLUB SE                         175 175
36 LEVAILLANT Virginie Amsl Frejus SE     170                     170
37 ALABANESE Stefania individuelle V1     167                     167
37 MALLET Emmanuelle individuelle V1   167                       167
37 ODINO SAMANTHA US ANGINONIA SE                     167     167
37 RIECK Monika Sainte Maxime Athl Golfe de St Tropez                     167       167
41 COULON Gwnalle individuelle SE                     165     165
41 COUTTON-JEAN Ccile Mnac SE     165                     165
41 PUGEAULT Nathalie TEAM NO SPEED LIMIT                     165       165
44 BOLOGNESI SILVIA cambiaso risso running team genova                     164       164
44 STAELENS Aurelie individuelle SE                     164     164
44 BELIA ISABELLE individuelle V1                         164 164
47 BLONDEAU Virginie individuelle SE     163                     163
47 CAMATTE Franoise SPIRIDON                     163       163
47 MAYNARD CLAIRE individuelle V2                         163 163
50 DEPETRIS estelle individuelle         162                   162
50 KRAUSSE Bettina individuelle SE   162                       162
50 SARA Vinai individuelle SE                     162     162
50 PHILIPPE Sophie individuelle V2                         162 162
54 DOROGI Magalie-Noelle individuelle                     161       161
54 SAMUELSSON Angelica individuelle SE     161                     161
56 BODE Joelle individuelle V1                     160     160
56 BOLLEA Silvia Fidal SE     160                     160
56 GERVAIS Mylne Team Raidlight         160                   160
56 REAUBOURG Virginie STME V1   160                       160
60 DEHAYNIN CHRISTINE individuelle V1                         159 159
60 RAVEL Christel TOULON SPORT NATURE V1                     159     159
62 KRONLUND MARJUT individuelle V1                         158 159
62 CANONGE Fabienne individuelle V1                     158     158
62 CROUZET Sophie individuelle                     158       158
62 RISTIC Dborah individuelle SE     158                     158
66 BONO Line individuelle SE                     157     157
66 CALCAGNO Isabelle RUN&TRAIL SOSPEL V1   157                       157
66 PALERMINI Martine Team Tarahumara V2     157                     157
66 PASCALONE Sandy individuelle SE       157                   157
70 DHENIN Armelle Ghaa Trail Nature V1     156                     156
70 MERLIN VALERIE individuelle                     156       156
70 QUINCE Chlo FSASPTT SE                     156     156
73 LEPVRIER Myriam Gendarmerie Alpes Maritimes V1     155                     155
74 CHAUVOT FANNY CAVAL PERTUIS                     154       154
74 FORNI Bruna Sportiva Lanzada V1     154                     154
74 PERROS Gaelle individuelle SE   154                       154
77 DESLANDE Marie Claude Amsl Frejus V2     153                     153
78 CROS Claire RUN&TRAIL SOSPEL V1   152                       152
78 ERETEO Anne SPIRIDON                     152       152
80 YOUALA Myriam individuelle                     151       151
81 BEAUVOIS ANNYCK CAVAL PERTUIS                     150       150
81 MAJOUFRE Gwenaelle Ggti V1     150                     150
83 BERGONDI Anouck individuelle SE     149                     149
83 ESTRIC Franoise CHU V2   149                       149
85 KACZMAREK Audrey Mnac SE     148                     148
86 BOCCIOLI Caroline individuelle                     147       147
86 FEHLY Myriam individuelle SE     147                     147
86 HAMM Gisele individuelle V2   147                       147
89 JEAN Solange SPIRIDON CT D'AZUR V4   146                       146
89 MASSIP Chantal Air France V1     146                     146
89 SIMON Laure individuelle                     146       146
92 MAXIMILIEN Dorothe individuelle V1     145                     145
93 BELLANDI-LARROQUE Murielle individuelle                     144       144
93 TUAL Carine individuelle V1     144                     144
95 LINGUA Martine SPIRIDON COTE D'AZUR V3   143                       143
96 BORNET Anne Finishers D'antibes SE     142                     142
97 LIMIER Sophie Mnac V1     141                     141
98 DANDRE Albane Elan59 SE     140                     140
99 CARRERE Audrey Amadeus SE     139                     139
100 VIVARES Sabine individuelle V1     138                     138
101 LEPINAY Nathalie Thales Alenia Space V1     137                     137
102 MICHEL Corinne Fcb V1     136                     136
103 LEHEC Christine individuelle V1     135                     135
104 CORNILLON Laurence Thales Alenia Space V1     134                     134
105 DURAND Virginie Ac Cannes V1     133                     133
106 RIVIERE Stphanie individuelle V1     132                     132
107 POUPON Florence Duc V1     131                     131
108 PAGES Sabine individuelle SE     129                     129
109 GUIDARD Sylvie individuelle V1     128                     128
110 DUCHER Gaelle Amsl Frejus SE     127                     127
111 LAVAURE Rachel individuelle SE     125                     125
112 VIALE Valerie Pompier Cannes SE     123                     123
113 CHUDZIK Magali individuelle SE     122                     122
114 FERAUD Anne-laure individuelle SE     121                     121
115 GELLY Cecile Amadeus SE     120                     120
116 KANE ARNOTT Joelle St Paul La Colle Triathlon V1     119                     119
117 DUCHANGE Agnes Coventri SE     118                     118
118 DE RIEMAECKER Delphine Osmlomme SE     115                     115
119 BURAIS Dominique Stade Laurentin Athletisme V1     114                     114
120 DAILLIEZ Marie Mane SE     113                     113
121 REGAT Aude Villeneuve Loubet Running SE     112                     112
122 BANDINI Mlinda Team Tarahumara SE     111                     111
123 MILHON Florence Team Tarahumara V1     110                     110
124 CHRISTOLLET Marie Paule individuelle V2     109                     109
125 AZOUZ Nadia Biot Ac V2     108                     108
126 ROULET Nathalie individuelle V1     107                     107
127 LEPINAY Agns individuelle V1     106                     106
128 THOMAS Agnes individuelle V2     104                     104
129 VAUNAIZE Louisa individuelle SE     103                     103
130 VINCENT Nathalie individuelle V1     102                     102
131 GIOIOSA Celine individuelle SE     101                     101
132 ABERKANE Sarah Houria sam V2     100                     100
133 VILAIN Virginie individuelle SE     99                     99
134 DEROUBAIX Delphine individuelle V1     98                     98
135 LAMY Marie Jos Ccpb V2     96                     96
136 VALDENAIRE Aurore individuelle SE     95                     95
137 COUGNY Michele individuelle V1     94                     94
138 GUILLABERT Vronique individuelle V1     93                     93
139 PAULMIER Christine Courir En Pays De Grasse V2     92                     92
140 FLINDELL Shirley individuelle V1     91                     91
141 STACHOWSKI Anne individuelle V1     90                     90
142 COUSTENOBLE Vronique individuelle V2     89                     89
143 CHAUCHET Jeannine individuelle V2     88                     88
144 ROUANET Agns individuelle V1     87                     87
145 CESSENS Nathalie Cpg V2     85                     85
146 DEHAIES Marie individuelle SE     84                     84
147 TEISSEIRE Fabienne individuelle SE     83                     83
148 DALLEAU Suzette Club Saint Tropez V2     82                     82
149 BIERLAIRE Marie individuelle V1     81                     81
150 CAMUS Audrey Run&trail Sospel SE     80                     80
151 DE BLAERE Corinne Valmo Raid V1     79                     79
152 LEMESTROFF Francoise individuelle V2     78                     78
153 BARROUILLET Joelle individuelle V2     76                     76
154 DARDANELLI Karine individuelle V1     75                     75
155 MANNENT Carine individuelle SE     74                     74
156 MAROLT Gaelle individuelle SE     73                     73
157 DUHAMEL Marie individuelle V1     72                     72
158 DELEBURY Nathalie individuelle V1     71                     71
159 HERGOT Caroline individuelle SE     70                     70
159 RAIBAUT Valrie individuelle V1           70               70
161 CORREIA Sandrine individuelle SE     69                     69
162 HUTH Christiane individuelle V2     67                     67
163 GAINON Leslie individuelle SE     66                     66
164 NICOLAS Patricia Chantilly Athletisme V2     65                     65
165 GRAMONDI Sophie Pompier Cannes SE     64                     64
166 LUCAS Virginie Marolles En Hurepoix SE     63                     63
167 GARNERO Emmanuelle individuelle SE     62                     62
168 CHANSIGAUD Isabelle TEAM DATCHARUN V2     61                     61
169 FIRESCU Carmen individuelle SE     60                     60
170 RICCIO Graldine C.l.o SE     59                     59
171 PLANSART Monique Plm V3     58                     58
172 SMITH Tracy individuelle V1     57                     57
173 CHAUFFOUR Arabelle individuelle V3     56                     56
174 MAULNY CAMILLE individuelle CA           55               55
175 RAMIN FABIENNE individuelle SE           35               35
176 ALBERTARIO MICHELA individuelle V1           30               30
176 BARON Sandrine individuelle V1           30               30
176 BASTIDE SANDRINE individuelle SE           30               30
176 BOURGOIN PATRICIA individuelle V2           30               30
176 BOUTEILLE CHARLOTTE individuelle SE           30               30
176 BOZZA SANDRINE individuelle SE           30               30
176 CASTILLON CHRISTINE individuelle V1           30               30
176 CHOSSEGROS FANETTE individuelle SE           30               30
176 COLPIN LISE individuelle SE           30               30
176 COTTEAUX Patricia individuelle V1           30               30
176 DJMAI MYRIAM individuelle V1           30               30
176 DREUILLE DOMINIQUE individuelle V2           30               30
176 FERRARA MAGALIE individuelle V1           30               30
176 GUERIN CAROLINE individuelle SE           30               30
176 JAN NATHALIE individuelle V1           30               30
176 JULLIEN NATALIA individuelle SE           30               30
176 KAROUTCHI CELINE individuelle SE           30               30
176 MALBEQUI VALERIE individuelle V2           30               30
176 MASCARELLI GENEVIVE individuelle V2           30               30
176 METZLER VALENTINE individuelle SE           30               30
176 MONTAGNAC LAURE individuelle SE           30               30
176 MOSTEIRO LAURENCE individuelle V1           30               30
176 NOSMAS JANY individuelle V3           30               30
176 PECORI VALERIE individuelle V1           30               30
176 ROBY MAGALI individuelle SE           30               30
176 VON BORSTEL ANNETTE individuelle V1           30               30